12. Edycja Programu Kariera

PŁATNE PRAKTYKI U NAJLEPSZYCH POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW - 12. edycja Programu Kariera

3. marca 2015 ruszyła 12. edycja Programu Kariera, prestiżowego programu płatnych praktyk organizowanego przez Polską Radę Biznesu. Aplikować do niego mogą studenci i absolwenci, którzy nie ukończyli 30 roku życia, przesyłając zgłoszenie do 6. maja 2015 roku.

Praktyki w ramach Programu Kariera można porównać do mini-studiów MBA. Jego Laureaci zyskują praktyczne umiejętności, doświadczenie i bezcenne kontakty - z innymi Laureatami oraz szefami największych firm zrzeszonych Polskiej Radzie Biznesu. “Program Kariera był dla mnie katapultą do jednej z najlepszych firm prawniczych w Europie, gdzie pracuję przy transakcjach giełdowych i nieruchomościowych, koncentrując swoją praktykę na aspektach podatkowych. Dzięki Programowi mam okazję pracować z najzdolniejszymi prawnikami w kraju przy intelektualnie wymagających inwestycjach i czerpać z tego mnóstwo satysfakcji” mówi Filip Janeczko, Laureat 9. edycji Programu Kariera.

Laureaci mają szansę na zatrudnienie w czołowych firmach, oraz uczestniczą w elitarnych spotkaniach organizowanych przez Polską Radę Biznesu. Żaden inny program stażowy nie oferuje takiego pakietu korzyści swoim uczestnikom i laureatom. “Po stażu zaoferowano mi stałe miejsce w Spółce ALE - Active Life Energy. "Wrzucam Cię na głęboką wodę" usłyszałam od Pani Prezes. Dostałam własny obszar działań - Public Relations. Z biegiem czasu "wpadło" parę innych wyzwań. Wpadło i zostało. Jak widać nie utonęłam, a i tratwę mam już całkiem stabilną. Chodź ambicje nadal na statek wielkości Titanica :) W końcu motto (już mogę powiedzieć) NASZEJ marki to "wytrwALE do celu"! Zuzanna Wesołowska, Laureatka 11. edycji Programu Kariera.

 

W 12. edycji na aplikujących młodych ludzi czeka 100 miejsc stażowych, przygotowanych przez czołowe polskie firmy w tym m.in.: Amica, Bakalland, Black Lion, Com40 Limited,  Curtis Develoment, DDB&tribal, Ergo Hestia, Greenberg Traurig, Group One, LSW, Kulczyk Investments, Legia Warszawa, mBank, Pelion Healthcare Group, Polpharma, PZU, Weil.

Wprowadzeniem do 12. edycji Programu Kariera, było Spotkanie Laureatów Programu z członkami Polskiej Rady Biznesu, które odbyło się 11 lutego 2015 roku w Pałacu Sobańskich w Warszawie. Tematem przewodnim spotkania  była dyskusja na temat znaczenia relacji w biznesie “Kariera? Nie wystarczy chcieć, trzeba wiedzieć jak!”. Formuła spotkania umożliwiła ponad 70 Laureatom, bezpośrednią rozmowę z właścicielami największych firm w Polsce. W trakcie wieczoru Laureaci mogli przystąpić do Programu Ambasadorów, którego celem są działania promujące Program Kariera.

W ciągu dotychczasowych 11 edycji Programu Kariera staż odbyło 517 studentów i absolwentów, zgłoszeń było prawie dziesięciokrotnie więcej.Celem organizatorów Programu Kariera jest aby był to najlepszy płatny program stażowy w Polsce.

Pracujemy nad tym aby Program Kariera kształcił nie stażystę, ale kształcił lidera - mówi Marian Owerko wiceprezes Polskiej Rady Biznesu i inicjator Programu Kariera, “Wprowadziliśmy w zeszłym roku, coś co jest oceną miejsca odbywania stażu, czyli tak naprawdę firmy, czyli tak naprawdę oceną personalną członka PRB. Będziemy te oceny za 11 edycję, czyli 2014 rok podawać na najbliższym Walnym Zebraniu, gdzie podamy pierwsza dziesiątkę i publicznie powiemy kto był dobry a kto  słaby. Chcemy aby Program Kariera stał się między 14. a 15. edycją jakościowo najlepszym programem stażowym w Polsce” - dodał.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą staży Programu Kariera na stronie www.programkariera.pl Bieżące informacje na temat Programu Kariera można znaleźć również na www.facebook.com/programkariera